‘Ağaç Yaş İken Eğilir’

Tarım ve Orman Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü 6. Bölge Müdürlüğüne bağlı Antalya Şube Müdürlüğü olarak Güllük Dağı (Termessos) Milli Parkının ev sahipliğinde gerçekleştirilecek ve 3 hafta sürecek olan ‘Milli Park ile Randevum Var’ etkinliği Mustafa Adıyaman Ortaokulu, 100. Yıl Ortaokulu, Hüseyin Avni Çöllü Ortaokulu, Bahçeşehir Koleji (Konyaaltı), Vali Saim ÇOTUR Ortaokulu, Yeniköy Ortaokulu, Abdurrahman Neriman BİLEYDİ Ortaokulu, Alanya Okurcalar Berat Hayriye CÖMERTOĞLU Ortaokulu, Atatürk Ortaokulu, İrfan İLK Ortaokulu, Demir GÜL Ortaokulu ve Ülkü Seyfi KANDEMİR Ortaokulu öğrencileri ve öğretmenlerinin katılımı ile devam etti.

Milli Park İle Randevum Var

Etkinlik boyunca Milli Parkın kısa tanıtımı, biyoçeşitlilik ve tabiat sevgisi hakkında bilgilendirme, ziyaretçi tanıtım merkezinde bulunan tahnitlerin tanıtımı, interaktif oyunlar ve milli parkta bulunan türler hakkında bilgilendirme yapılmıştır. Etkinlik sonrasında öğrencilere anket yapılarak katılım sertifikası verilmiştir.

Milli Park İle Randevum Var

Tabiat Koruma bilinci küçük yaşlarda edinilir ve ömür boyu devam eder. Bu düşünce doğrultusunda minik öğrencilerimizle birlikte güçlenerek tabiatı koruma mücadelemiz devam edecek.

Milli Park İle Randevum Var