ABTTF dernek ziyaretlerine devam ediyor

Avrupa Batı Trakya Türk Federasyonu (ABTTF), geleneksel yıl sonu üye dernek ziyaretlerine devam ediyor. ABTTF yöneticileri, 21-22 Aralık’ta Troisdorf, Bonn ve Viersen ile Kelsterbach Azınlık ve Homburg derneklerini ziyaret ettiler. ABTTF Başkanı Halit Habip Oğlu, ABTTF Başkan Yardımcıları Sebahattin Mümin, Sami Yusuf ve Mustafa Kasap ziyaretlerde dernek yöneticileri ve üyeleriyle bir araya geldiler.
 
Ziyaretler sırasında Başkan Halit Habip Oğlu, 2019 yılında Batı Trakya’da yaşanan önemli gelişmeleri aktardı, ABTTF olarak yaşanan bu önemli gelişmeler karşısında gerçekleştirdikleri çalışmalar hakkında dernek yöneticilerini ve üyelerini bilgilendirdi. Batı Trakya Türk toplumunun eğitim ve din alanındaki özerkliğinin devlet eliyle gasp edildiği Batı Trakya’daki çözüm bekleyen sorunlar karşısında ABTTF’nin 2020 yol haritasını aktaran Habip Oğlu, üye derneklerden aldıkları güçle yollarına yılmadan devam edeceklerini söyledi. Derneklerin sorunlarını ve ihtiyaçlarını dinleyen ABTTF Başkanlık Kurulu, 2020 yılında da üye derneklerin önemli milli, kültürel ve dini gün ve aylarda düzenleyecekleri etkinliklere destek ve katkıda bulunmaya devam edeceklerini ifade etti. Habip Oğlu, Federasyon’u bugüne taşıyanın dernekler olduğunun bilincinde olarak hareket ettiklerini söyledi, ABTTF’ye verdikleri destek için teşekkür etti.
 
Homburg derneği ziyareti sırasında ABTTF Başkanı Halit Habip Oğlu, 30 Kasım’da 40. kuruluş yılını kutlayan derneğin ABTTF’nin kurucu derneklerinden olduğunu hatırlatarak 40 yıldır ayakta kalıp bölgedeki Batı Trakya Türklerinin buluşma noktası olmayı sürdürdükleri için dernek yöneticilerini ve üyelerini tebrik etti. Duygusal anlar yaşanan buluşmada ABTTF Başkanı, Homburg derneğine üye olarak sembolik nitelikteki bu üyelikle derneğe manevi destekte bulundu.