145 EVET 238 HAYIR KAYADİBİ MAHALLE OLARAK KALDI

Burdur’un Yeşilova İlçesinde Kayadibi mahallesinde yapılan referandumda 145 Evet 238 Hayır oyu çıktı bu sonuca göre Kayadibi mahallesi mahalle olarak kalmıştır.
 
Başkan Mümtaz ŞENEL “Yeşilova Kayadibi Mahallesinde bugün yapılan köy olma talebinin karşılanması yönündeki referandum sonucunda 238 Hayır oyu, 145 Evet oyu kullanılmış olup Mahalle halkımız Mahalle olarak devam etme yönünde kararını sandığa yansıtmıştır. Mahallemize ve Yeşilovamıza hayırlı olsun” dedi.
 
Konu İle ilgili bir açıklama da Cumhuriyet Halk Partisi ilçe Başkanı Ferdi Ay,dan geldi ve Sosyal medya hesabı üzerinden açıklamalarda bulundu.
 
Başkan Ay’ın sosyal medya hesabı üzerinden yapmış olduğu açıklamada şu sözlere yer verdi, “Akp İlçe Başkanının Kayadibi referandum sürecinde sosyal medyada ağzını bıçak açmazken bugün referandum sonrasında üzerinde kendince baskı hissetmiş olacak ki açıklama yapmış.” dedi
 
Başkan Ferdi Ay şu sözlere yer verdi,
 
“Hayır” çıktığında “Benim haberim yoktu, ben karışmadım” diyerek mağduriyet yaratacaksınız. Sürecin en başından hangi seviyede nasıl işlediğini iyi biliyoruz. Biz ilçenin küçülmeye gitmemesi adına Milletvekilimiz dahil olmak üzere Kayadibi halkına üzerimize düşen sorumluluğu halk adına yerine getirip Kayadibi Halkına anlattık. Hadi hiç müdahil olmadığınızı kabul edelim; ayrılma talebine Akp olarak sessiz kalmak bile Yeşilova’ nın geleceği açısından aleyhe bir durumdur, Yeşilova gelişsin mi, Avrupa fonlarından nüfusa göre yardım alsın mı, İller Bankasından Belediye’ ye gelen yardım azalsın mı, Yeşilova yerinde mi saysın, geriye mi gitsin, kamu kurumları kapanma tehdidiyle karşı karşıya kalsın mı, küçük mü kalalım, büyüyelim mi? Halk bunu yargılar merak etmeyin. Bu noktada Kayadibi kararını bugün vermiş, bu defter kapanmıştır. Belediyemiz de imkanları ölçüsünde her mahalleye eşit hizmetine devam edecektir şüphe olmasın. Şimdi soruyorum; Akp yetkilileri olarak Millet Bahcesinin yapılacağı bir çok alan varken Belediye’ nin en büyük gelir kaynağı olan Halk Plajı Belediye’ nin elinden alınırken bizler mücadele verirken neden sessiz kaldınız? Bu noktada hangi hesaplarla sessiz kaldınız, yoksa Yeşilova’ nın geleceğini kenara iterek sırf Chp Belediyesi zarar görsün diye mi? Bunun hem sosyal hem de siyasi hesabını Yeşilova halkına nasıl vereceksiniz?” dedi.